Sykkel og ski

Sykkel og ski

Fjell, sti, puddersnø og nye venner – på Sykkel og ski får du et år fylt med turer, utfordringer og uforglemmelige naturopplevelser.

Liker du fart, utfordringer og å være ute i naturen? På Sykkel og ski får du utforske fjell, stier og snødekte topper i spektakulære omgivelser. Vi driver med stisykling, toppturer, ski og brett – alt etter sesong og vær.

For deg som

  • vil oppleve farten og spenningen på hjul og på ski
  • vil sykle terrengsykkel i spektakulære omgivelser
  • vil kjøre mye på ski og utvikle kunnskapen om ski og skred

 

Vi legger stor vekt på kvalitet i undervisningen. Gjennom hele året får du grundig opplæring i teknikk, turplanlegging og trygg ferdsel i fjellet – både sommer og vinter. Undervisningen ledes av engasjerte lærere med solid erfaring og ekte lidenskap for friluftsliv. Du trenger ikke å være ekspert – det viktigste er at du har lyst til å lære og være med!

Gjennom året drar vi på flere spennende turer – alt fra korte dagsturer i nærområdet til lengre overnattingsturer i den unike Lofotnaturen. Sammen skaper vi minner, mestring og ekte friluftsglede – med nye venner og storslåtte naturopplevelser!

Bli med til Levi – Finlands kuleste skidestinasjon!

STUDIETUR

På vinteren blir det mye ski, både toppturer og skikjøring i anlegg. Du kan gå fra skolen til noen av de beste skifjellene i Lofoten, og vi reiser til Levi i Finnland for å kjøre i anlegg og bruke den utrolige parken de har der. Kunnskap om vinterfjellet, overnatting i snøhule samt skredlære og sikker ferdsel legger vi også stor vekt på. Når det blir vår er det vårskikjøring som gjelder, sammen med litt klatring og sykling etter hva vær og sesong tillater.

Skolen har fulldempede terrengsykler samt hjem, kne og albubeskyttelse. Om du har eget utstyr kan du velge å bruke det.

Læreren

Ole Roger

Aktiv på ski og sykkel uansett vær.

Skriv gjerne om du har noen spørsmål: ole@lofotenfolkehogskole.

Info

På denne siden finner du alt som du må ha med når du kommer til skolen, både for å bo på internatet og i undervisningen, samt gode tips for andre kjekke ting du event. kan ta med.

 

Klikk her for å gå til pakkelistene >>>

Tidligere elever forteller

Youtube

To ukers skitur i Finnmark april/mai.  Vi overnatter i telt hver natt, og har alt utstyr og proviant med oss i pulker.

Andre linjefag

[ess_grid alias="linjefag"]
Linjetur: Når bakken blir klasserommet!

Finlands kuleste skidestinasjon

Klar for vinterens råeste opplevelse? Bli med til Levi – Finlands beste skidestinasjon! Her får du perfekte bakker for både snowboard og alpint, fra brede carvingløyper til rails og hopp i Snow Parken.

Du kan teste grensene i freeride-områdene og dra på kveldsrenn i flomlys mens nordlyset danser over deg.

Levi er også det perfekte stedet for å finpusse teknikken. Vi øver på carving i de brede løypene, trener svingteknikk og balanse i brattere bakker, og tester offpiste-ferdighetene i naturlige snøfelt. I parken kan du øve på hopp, rails og switch-kjøring – alt du trenger for å ta kjøringen til neste nivå.